Hotel Lidia , Darłowo
23 Mar 23
24 Mar 23
rezerwuj online
pakiety pobytowe
Nadmorskie Inspiracje #1   DARŁOWO I DARŁÓWKO ATRAKCJE DLA RODZINY Z DZIEĆMI

Nadmorskie Inspiracje #1 DARŁOWO I DARŁÓWKO ATRAKCJE DLA RODZINY Z DZIEĆMI

15 Cze 2020
Rozpoczynamy cykl "Nadmorskich Inspiracji", w którym będziemy opisywać najciekawsze miejsca oraz atrakcje z naszego regionu.

Co roku wiele rodzin z dziećmi wybiera wakacje w Darłowie. Miasto jest położone nad polskim morzem i przyciąga szerokim wachlarzem atrakcji turystycznych.

Pewnie stoi przed Wami wybór nadmorskiej miejscowości na tegoroczne lato? Jednak w tym roku, oprócz leżenia na plaży chcielibyście zaplanować coś więcej.

Darłowo i Darłówko są pięknymi miejscowościami oferującymi przybywającym turystom więcej, niż tylko szerokie plaże i pyszne gofry na deptaku. Miejscowość ma do zaoferowania unikatową historię i zachwycające miejsca do wypoczynku.

Poniżej przedstawiamy listę ciekawych miejsc, które mogą Cię zainteresować. Po porannym leżakowaniu na plaży lub podczas załamania pogody warto zobaczyć kilka darłowskich atrakcji.

Atrakcje Darłowa - lista 8 najciekawszych miejsc:


1. Zamek Książąt Pomorskich

Darłowski zamek jest to budowla z najprawdopodobniej drugiej połowy XIV wieku. Początkowo miejsce pod zamek zostało kupione przez Bogusława V, który to postanowił w tym miejscu wybudować warownie, czyli miejsce o charakterze militarnym, obronnym i  w takich okolicznościach powstał zamek, w którym w późniejszym czasie narodził się Eryk I Pomorski.

Oprócz zamku zwiedzający mogą również wejść na wieżę zamkową, z której można zobaczyć perspektywę miasta Darłowo.
Jeżeli wakacje spędzacie w Darłówku warto wybrać się do zamku za pomocą wodnego taxi pływającego rzeką Wieprzą między Darłowem, a Darłówkiem. Wycieczka trwa około 20 minut. Wodne taxi cumuje w Darłowie bardzo blisko zamku, a W Darłówku po stronie wschodniej obok mostu.

2. Targ rybny 

W godzinach popołudniowych, kiedy kutry rybackie wracają z morza warto przespacerować się w stronę małego targu rybnego po stronie Darłówka zachodniego, tuż przy moście. Po łowach można przyjrzeć się gwarnej atmosferze wśród rybaków, którzy wypakowują morskie łupy z łodzi. W tym czasie jest tam głośno i “pachnąco”, a mewy zbierają się w koło i krzykliwie domagają się swojej porcji.
 

3. Most rozsuwany wraz z latającym spodkiem

Jak już przespacerujemy się przez kładkę i chcielibyśmy pokierować się w stronę Darłówka zachodniego to jest dobra wiadomość! Może i samochodem trzeba jechać dookoła, czyli przez Darłowo to na szczęście możemy przedostać się tam pieszo, mostem.
Niegdyś do lat 80’ mieszkańcy mieli do dyspozycji drewniany most zwodzony, który współcześnie został zastąpiony mostem, jaki możemy dziś podziwiać wraz z popularnie nazywanym wśród Darłowiaków latającym spodkiem lub UFO, czyli miejsce dowodzenia portem.
O pełnych godzinach most jest zamykany dla pieszych i zostaje przesunięty dla statków, które wchodzą lub wychodzą z portu. Podziwiając małe jachty i kutry rybackie można poczuć klimat rybackiej miejscowości.4.  Leonardia

Gdy będziemy mieć ochotę uciec na chwilę od gwaru miasta lub odpocząć od leżenia na plaży możemy pojechać do pobliskiej wsi Krupy, w której znajduje się drewniany park rozrywki. Jak wieści donoszą, nigdy nie wiadomo kto się lepiej tam bawi, dzieci czy rodzice. Park jest zaaranżowany z własnoręcznie stworzonych drewnianych gier. Zabawy są grami zręcznościowymi lub łamigłówkami dla osób w każdym wieku..
Rodziny zwykle spędzają tam od 1-4 godzin, Park znajduje się na powietrzu wśród przyrody, dlatego warto zabrać ze sobą przekąski, napoje i koc piknikowy.


5.  Wycieczka rowerowa

Dla osób, które lubią spędzać czas aktywnie Darłówko ma do zaoferowania coraz więcej dróg rowerowych. Przyjemną wycieczką jest trasa z Darłówka wschodniego, aż do miejscowości Wicie. Trasa jest ścieżką na wale przeciwpowodziowym, więc nie jest dostępna dla samochodów i mierzy około 9km. Jadąc do Wicia możemy przez większość czasu podziwiać morze, a w połowie drogi czeka nas kanał łączący jezioro Kopań z morzem. Nasz rowerowy cel to głaz, który wyznacza, geograficznym środek Polskiego wybrzeża. Jest to dokładnie 262km wybrzeża i znajduje się właśnie w Wiciu.

Jeżeli nie macie ze sobą rowerów, nie martwcie się. W Darłówku są miejsca w których można wynająć rowery. Droga rowerowa prowadzi cały czas wzdłuż otwartego morza więc na wycieczkę warto zabrać kurtkę przeciwwiatrową.


6. Latarnia Morska i główki portu

W polskiej linii brzegowej występuje, aż 17 latarni morskich. Niegdyś stanowiły one ważny punkt nawigacyjny dla żeglarzy i pozwalały na odnalezienie portu i bezpieczny powrót nocą.  Dziś latarnie są atrakcją turystyczną i miejscem, z którego można zobaczyć szeroką panoramę plaży i morza.

Po wizycie na latarni warto pójść w stronę wody, w szczególności o pełnej godzinie, kiedy statki wchodzą do portu. Po drodze, a raczej na drodze leży gwiazdoblok “Xaver”. Jest to pokaz siły natury i tego, co potrafi zdziałać. Betonowy blok jest upamiętnieniem orkanu Ksawery, który przeszedł przez Europę.  Zawitał również do Darłowa w 2013 roku, wyrzucając siłą wiatru poprzez sztorm 5 tonowy blok na falochron.


 

7. Rejs Królewskim Galeonem Króla Eryka

Galeony to potężne żaglowce używane w celach zbrojeniowych lub handlowych.Darłowski słynny Król Eryk również takim pływał i korzystał z niego w celach wojennych. Dlatego dziś pływający statek posiada na pokładzie armaty i wszelakie zbrojenia wojenne.
Król Eryk wypływa z portu, co godzinę i zabiera chętnych ze wschodniej strony Darłówka. Statek odchodzi daleko w głąb morza dając możliwość odczucia morskiej przygody. Taki rejsy na pewno spodoba się starszym i młodszym żeglarzom. Jeżeli, nigdy nie oglądaliście zachodu słońca na wyciszającym się morzu to w szczególności polecamy rejs chwilę przed zmierzchem.

8. Kładka przyrodnicza, czyli namdorska promenada 

W Darłówku od niedawna możemy cieszyć się promenadą, nie tylko po wschodniej stronie ale i piękną drewnianą kładką po stronie zachodniej. W Darłówku została otworzona kładka przyrodnicza, którą możemy przespacerować się bez piasku w butach, jednocześnie podziwiając uroki morza. Na kładce znajdują się ławki, z których  można podziwiać zachody słońca i tablice informacyjne o drzewach i roślinach znajdujących się przy linii brzegowej.


Rodzinne wakacje w Darłowie

Darłowo, jest bardzo popularnym kurortem dla turystów którzy przyjeżdżają głównie w celu kąpieli morskich i słonecznych. Czasami jednak warto urozmaicić wycieczkę o popołudniowy wypad do zamku czy parku rozrywki. Nadmorska pogoda czasami jest też zaskakująca i potrafi płatać figle, także zawsze warto mieć plan B.

 

newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij