Zapisz
polski english deutsch
NEWSLETTER 24h+48 94 314 30 38
home 24h+48 94 314 30 38
backTop
Hotel Lidia SPA & Wellness

Nordic Walking

Nordic Walking cieszy się coraz większą popularnością wśród wszystkich grup wiekowych. Ten specyficzny marsz polega na odpychaniu się od podłoża specjalnie zaprojektowanymi kijkami. W Hotelu Lidia Spa nad morzem możecie Państwo rozpocząć przygodę z Nordic Walking pod okiem naszego instruktora, który przybliży Państwu zalety marszu oraz nauczy prawidłowej techniki. Nordic Walking to doskonały pomysł na relaksujące i rewitalizujące wczasy rodzinne nad morzem.

Nordic Walking polecamy:
osobom, które pragną poprawić swoją sylwetkę oraz pozbyć się nadwagi;
osobom, które są narażone na stres - likwiduje napięcie w obrębie ramion i karku;
osobom starszym - jest bezpieczny formą aktywności,
kobietom w ciąży - zapewnia sprawność poprzez wzmocnienie muskulatury ciała.

Cennik:
marsz grupowy z instruktorem: 16 zł
marsz indywidualny z instruktorem: 80 zł
wypożyczenie kijków Leki Prestige: 5 zł

Wycieczki rowerowe

Rowery - rodzinne wczasy nad morzem z dzieckiem

Dla osób, które chcą aktywnie zwiedzać okolice Darłówka oraz dla tych, którzy wczasy nad morzem z dzieckiem lub pupilem chcą uatrakcyjnić, proponujemy rowery hotelowe. Malownicza trasa rowerowa z Darłowa przez Dąbki do Dąbkowic przebiega wśród lasu nadmorskiego i wzdłuż brzegu jeziora Bukowo.


Cennik:

do 2 godz. - 20zł/rower

cały dzień - 50zł/rower

Wycieczki w morze

Wczasy rodzinne nad morzem z dzieckiem - Połowy Dorsza

Dziś Darłowo i jego okolice nazywane są wędkarską mekką. Z portu morskiego codziennie startuje od kilku do kilkunastu statków z wędkarzami, którzy pragną zmierzyć się z królem Bałtyku - dorszem. Rejsy wędkarskie to znakomita przygoda zarówno dla profesjonalistów jak i amatorów. Wędkarzy nie przepadających za morską bryzą zapraszamy na połowy w wodach dwóch „łososiowych” darłowskich rzek - Wieprzy i Grabowej, a także w pozostałych okolicznych jeziorach. Darłowska flotylla statków wycieczkowych stylizowanych na łódź wikingów i historyczne galeony, zaprasza całe rodziny wraz z dziećmi na przyjemne i bezpieczne rejsy po morzu, w pobliżu portu.

Wycieczki w morze na połów dorszy
Wycieczki turystyczne statkiem w morze, które organizuje Żegluga Przybrzeżna w Darłowie
Wycieczki na Bornholm - odbywają się z Pasażerskiego Terminalu Odpraw Granicznych w porcie w Zachodnim Darłówku

Galersia 3

Szlaki turystyczne

Wycieczki piesze i rowerowe

Koszaliński Szlak Nadmorski (oznaczony kolorem czerwonym) stanowi odcinek międzynarodowego szlaku E-9 prowadzącego z Brestu (Francja) do Braniewa. Rozciąga się wzdłuż Bałtyku przez nadmorskie kąpieliska od Dźwirzyna do Wicia (102 km). Przez gminę przebiega odcinek o długości około 30 km od Dąbkowic przez Dąbki, Bobolin, Żukowo Morskie, Darłówko do Wicia.

Szlak Rezerwatów (oznaczony kolorem niebieskim) ma długość 71,5 km. Swój początek bierze w Darłówku, a kończy w Polanowie. Na trasie rezerwatu znajdziecie Państwo pomniki przyrody, zamki w Darłowie i Kręgu. Przez gminę przebiega odcinek około 15 km od Darłówka przez Darłowo, Zakrzewo Dolne, Zielnowo i Kowalewice.

Szlak Wiatraków (oznaczony kolorem zielonym) ma długość 13 km. Rozpoczyna się w Darłowie, w Zamku Książąt Pomorskich, następnie biegnie przez Cisowo, wzdłuż południowego brzegu jeziora Kopań. Kończy się w miejscowości Wicie, łącząc się z czerwonym Szlakiem Nadmorskim. Tak można spędzić wczasy nad morzem z dzieckiem – oglądając liczne zabytki, podziwiając widoki na panoramę nadmorską, a także ciesząc się widokiem największego w Polsce parku elektrowni wiatrowych.

Szlak Zabytków Średniowiecza (oznaczony kolorem czarnym) ma długość 104 km. Polecany dla tych którzy spędzają wczasy rodzinne nad morzem, a szczególnie dla rowerzystów i turystów zmotoryzowanych. Szlak ten rozciąga się przez następujące miejscowości - Darłowo, Dąbki, Dobiesław, Jeżyce, Słowino, Boleszewo, Krupy, Stary Jarosław, Kowalewice, Barzowice, Cisowo, Dąbki. Na trasie odnajdziecie Państwo Zamek Książąt Pomorskich, średniowieczne kościoły, grodziska i zabytki budownictwa wiejskiego.

Hotele Nadmorskie - znajdziesz nas nad samym morzem

 

Hotel Lidia SPA & Wellness**** , Darłowo, Dorszowa 3 Darłówko Zachodnie , 76-153, +48 +48 94 314 30 38, hotel@hotel-lidia.pl

backTop