Zapisz
polski english deutsch
NEWSLETTER 24h+48 94 314 30 38
home 24h+48 94 314 30 38
backTop
Hotel Lidia SPA & Wellness
pełne atrakcji Święta Bożego Narodzenia

Nordic Walking

Nordic Walking cieszy się coraz większą popularnością wśród wszystkich grup wiekowych. Ten specyficzny marsz polega na odpychaniu się od podłoża specjalnie zaprojektowanymi kijkami. W Hotelu Lidia Spa nad morzem możecie Państwo rozpocząć przygodę z Nordic Walking pod okiem naszego instruktora, który przybliży Państwu zalety marszu oraz nauczy prawidłowej techniki. Nordic Walking to doskonały pomysł na relaksujące i rewitalizujące wczasy rodzinne nad morzem.

Nordic Walking polecamy:
osobom, które pragną poprawić swoją sylwetkę oraz pozbyć się nadwagi;
osobom, które są narażone na stres - likwiduje napięcie w obrębie ramion i karku;
osobom starszym - jest bezpieczny formą aktywności,
kobietom w ciąży - zapewnia sprawność poprzez wzmocnienie muskulatury ciała.

Cennik:
marsz grupowy z instruktorem: 16 zł
marsz indywidualny z instruktorem: 80 zł
wypożyczenie kijków Leki Prestige: 5 zł

Wycieczki rowerowe

Rowery - rodzinne wczasy nad morzem z dzieckiem

Dla osób, które chcą aktywnie zwiedzać okolice Darłówka oraz dla tych, którzy wczasy nad morzem z dzieckiem lub pupilem chcą uatrakcyjnić, proponujemy rowery hotelowe. Malownicza trasa rowerowa z Darłowa przez Dąbki do Dąbkowic przebiega wśród lasu nadmorskiego i wzdłuż brzegu jeziora Bukowo.


Cennik:

do 2 godz. - 20zł/rower

cały dzień - 50zł/rower

Wycieczki w morze

Wczasy rodzinne nad morzem z dzieckiem - Połowy Dorsza

Dziś Darłowo i jego okolice nazywane są wędkarską mekką. Z portu morskiego codziennie startuje od kilku do kilkunastu statków z wędkarzami, którzy pragną zmierzyć się z królem Bałtyku - dorszem. Rejsy wędkarskie to znakomita przygoda zarówno dla profesjonalistów jak i amatorów. Wędkarzy nie przepadających za morską bryzą zapraszamy na połowy w wodach dwóch „łososiowych” darłowskich rzek - Wieprzy i Grabowej, a także w pozostałych okolicznych jeziorach. Darłowska flotylla statków wycieczkowych stylizowanych na łódź wikingów i historyczne galeony, zaprasza całe rodziny wraz z dziećmi na przyjemne i bezpieczne rejsy po morzu, w pobliżu portu.

Wycieczki w morze na połów dorszy
Wycieczki turystyczne statkiem w morze, które organizuje Żegluga Przybrzeżna w Darłowie
Wycieczki na Bornholm - odbywają się z Pasażerskiego Terminalu Odpraw Granicznych w porcie w Zachodnim Darłówku

Szlaki turystyczne

Wycieczki piesze i rowerowe

Koszaliński Szlak Nadmorski (oznaczony kolorem czerwonym) stanowi odcinek międzynarodowego szlaku E-9 prowadzącego z Brestu (Francja) do Braniewa. Rozciąga się wzdłuż Bałtyku przez nadmorskie kąpieliska od Dźwirzyna do Wicia (102 km). Przez gminę przebiega odcinek o długości około 30 km od Dąbkowic przez Dąbki, Bobolin, Żukowo Morskie, Darłówko do Wicia.

Szlak Rezerwatów (oznaczony kolorem niebieskim) ma długość 71,5 km. Swój początek bierze w Darłówku, a kończy w Polanowie. Na trasie rezerwatu znajdziecie Państwo pomniki przyrody, zamki w Darłowie i Kręgu. Przez gminę przebiega odcinek około 15 km od Darłówka przez Darłowo, Zakrzewo Dolne, Zielnowo i Kowalewice.

Szlak Wiatraków (oznaczony kolorem zielonym) ma długość 13 km. Rozpoczyna się w Darłowie, w Zamku Książąt Pomorskich, następnie biegnie przez Cisowo, wzdłuż południowego brzegu jeziora Kopań. Kończy się w miejscowości Wicie, łącząc się z czerwonym Szlakiem Nadmorskim. Tak można spędzić wczasy nad morzem z dzieckiem – oglądając liczne zabytki, podziwiając widoki na panoramę nadmorską, a także ciesząc się widokiem największego w Polsce parku elektrowni wiatrowych.

Szlak Zabytków Średniowiecza (oznaczony kolorem czarnym) ma długość 104 km. Polecany dla tych którzy spędzają wczasy rodzinne nad morzem, a szczególnie dla rowerzystów i turystów zmotoryzowanych. Szlak ten rozciąga się przez następujące miejscowości - Darłowo, Dąbki, Dobiesław, Jeżyce, Słowino, Boleszewo, Krupy, Stary Jarosław, Kowalewice, Barzowice, Cisowo, Dąbki. Na trasie odnajdziecie Państwo Zamek Książąt Pomorskich, średniowieczne kościoły, grodziska i zabytki budownictwa wiejskiego.

Hotel Lidia SPA & Wellness**** , Darłowo, Dorszowa 3 Darłówko Zachodnie , 76-153, +48 +48 94 314 30 38, hotel@hotel-lidia.pl

backTop